آخرین مقالات
فواید عسل طبیعی
منتشرشده در 23-09-2019

یکی از فواید عسل حذف شکر از سفره های خانه شماست، و می توانید مواد مغذی و سلامتی را وارد زندگی خود بکنید. در واقع، یک قاشق غذاخوری عسل دارای حدود ۷۰ کالری بوده و بدون چربی یا کلسترول می باشد.

عسل سرشار از ویتامین‌ها، آنزیم‌های کم‌مقدار، و مواد معدنی طبیعی مانند کلسیم، سدیم، منیزیم، آهن، فسفات و پتاسیم است. نکته مهمی که وجود دارد این هست که عسل، به کاهش رشد باکتری کمک زیادی می‌کند و خواص آنتی اکسیدانی عسل باعث از بین رفتن مقداری رادیکال‌های آزاد می‌شود.

این ماده بی نظیر ممکنه یکی از خاص ترین شیرین کننده‌ها و نوعی قند کمتر فرآوری شده بر روی کره زمین باشد.

 

درباره زنبور عسل
منتشرشده در 23-09-2019

زنبوران عسل  معمولاً از ماده قندی مخصوصی که در ریشه گلها قرار داده شده است، می مکند و آن را جمع آوری می کنند. ولی زنبور شناسان می گویند کار زنبوران تنها استفاده از این ماده نیست. بلکه احیاناً از تخمدان گلها و ده برگها ومیوه ها نیز استفاده می کنند که قرآن از گل اینها تعبیر به " من کل ثمرات" کرده است.

جعبه عجیبی که از دانشمند زیست شناس"متر لینگ" نقل شده است اهمیت تعبیر قرآن را آشکار می سازند. آنجا که می گوید:

همین امروز اگر زنبور عسل ( اعم از اهلی و وحشی) از بین برود یکصد هزار نوع از گیاهان  و گلها و میوه های ما از بین خواهد رفت. در حقیقت آنچه که زنبوران عسل از آن می خورند و انواع میوه هایی که به کمک انها شکل می گیرد و با این حال چه پر معنی است کلمه " من کل ثمرات" 1 خدا نیز در قرآن چنین می فرماید:

سپس از همه میوه ها بخور و راه پروردگارت را با اطاعت بپوی! آنگاه از شکمه های آنها شربتی شیرین به رنگهای مختلف بیرون می آید که در آن شفای مردمان است. در این برای متفکران آیتی از قدرت خدا  است . و خدای شما بندگان را آفریده است و آن آنگاه می میراند و برخی از شما را به سن انحطاط پیری می رساند، تا هر چه را دانسته است فراموش می کند، که خداوند همیشه دانا و تواناست.2

تغذیه زنبور عسل:

غذای زنبور عسل از طریق طبیعی و مصنوعی تأمین می شود. در تغذیه طبیعی زنبوران عسل از گرده گل و نوش شهد استفاده می کند. بنابراین وجود گیاه و همچنین گلها در تغذیه طبیعی زنبور عسل اهمیت خاصی دارد. با فراوان شدن غذا، تخم ریزی زیاد می شود. و زنبوران با کمبود مکان مواجه می شوند و غریزه طبیعی موجب می شود که ملکه با تعدادی از زنبوران به بیرون کندو 

______________________________________________

1. منبع اصلی تفسیر نمونه2. قرآن کریم

بروند و  روی شاخه ها جایی را انتخاب کنند و زنبور دار در آن محل کندو دوم را برای زنبوران می سازد و از آن به بعد زنبورهای عسل در آنجا زندگی می کنند.1

 

زندگی عجیب زنبوران:

در گذشته کمتر و امروزه بر اثر مطالعات زیاد دانشمندان  بسیار زیاد این نکته ثابت شده است که زنبوران عسل دارای زندگی بسیار منظم و توأم با برنامه ریزی و تقسیم کار و مسئولیت و نظام بسیار دقیق است. شهر زنبوران از پاکیزه ترین و  منظم ترین شهرهاست. 

(مترلینگ) این دانشمند بزرگ نیز اینچنین گفته است:

ملکه در شهر زنبوران عسل آن طور که ما تصور می کنیم فر مانروا نیست  بلکه او نیز مثل سایر افراد این شهر مطیع قواعد و نظامات کمی می باشد ما نمی دانیم که این قوامین و نظامات از کجا وضع می شود و به انتظار این هستیم که شاید بتوانیم به این موضوع پی ببریم  و واضح این مقررات را بشناسیم ولی فعلاً به طور موقت آن را ( روح کندو) می خوانیم.

ملکه نیز مانند دیگران از روح کندو اطاعت می کند. ما نمی دانیم روح کندو در کجاست؟ ولی می دانیم روح کندو شبیه به قرینه پرندگان نیست و نیز می دانیم که روح کندو یک عادت و ارائه کورکورانه نژاد زنبور عسل نمی باشد. روح کندو وظیفه هر یک از سکنه شهر را بر طبق استعدادهایشان معلوم می کند و  هر کس را به یک کار می گمارد.

ما نمی توانیم بفهمیم قوانین شهر عسل که به وسیله روح کندو وضع شده است در کدام مجمع شورا مطرح می گردد و تصمیم به اجرای آن می گیرند و کیست که فرمان حرکت را در روز معین صادر می کند آری در کندو  مقدمات مهاجرت برای اطلاعات خدایی که سرنوشت زنبور عسل را در دست گرفته فراهم می شود. اگر دانشمندان به خاطر رسوباتی که از مکتب ما در فکر او وجود داشته با الهام از این مسئله سخن می گوید و ما با توجه به راهنمایی قرآن بسیار خوب درک می کنیم که این همه آوازه ها و بر نامه ها از کجاست و تنظیم کننده و فرمان دهنده کیست؟ 

___________________________________

1. منبع اصلی تفسیر نمونه

چه تغبیر زیبایی قرآن دارد( و او حی ربک الی النحل...! پروردگارت به زنبور عسل وحی و پیغام فرستاد.)هر چند آنچه درباره زنبور عسل ناگفته ماند بیشتر چیزی است که ما گفتیم اما روش تفسیری ما اجازه نمی داد که بیشتر از این موضوع فوق را دنبال کنیم ولی آیا همین که گفتیم برای پی بردن به عظمت پروردگار برای آنها که اهل اندیشه اند کافی نیست؟!! آری( ان فی ذلک لایه لقوم یتفکرون)1

 

رنگ عسل

رنگ عسل بر حسب اینکه زنبور بر چه گل و ثمره ای نشسته و از آن بهره گیری کرده باشد تفاوت می کند. به همین جهت در پاره ای از موارد قهوه ای تیره و گاهی نقره ای سفید و گاهی نقره ای بی رنگ  و گاهی زرد و بعضی اوقات ممکن است مایل به سیاهی باشد! این تنوع رنگها علاوه بر اینکه گویای سرچشمه پر فایده  عسل است تنوعی برای ذدوق و سلیقه ها محسوب می شود. زیرا امروزه ثابت شده است که رنگ غذا در تحریک اشتهای انسان بسیار مفید و موثر است.2

 

خواص غذایی عسل:

سالها پیش در کشورهای اروپایی بخصوص در زمستان مردم با سوء تغذیه مواجه بودند زیرا مواد غذایی ضروری به بدن آنها نمی رسید. افرادی که حتی برای مدت کوتاهی عسل مصرف می کردند احساس تجدید قوا و نشاط داشتند ولی امروزه دلایل علمی برای آنها ارائه شده است. از حدود صد سال پیشتر قند و شکر تا حدودی جای شکر را گرفته است. مهاجرین به قاره آمریکا معمولاً سنت ها و برنامه های تهیه غذا و شیرینی خود را نیز به همراه برده اند. امروزه نیز بسیاری از شیرینیها و نان قندی ها به جای عسل استفاده می کنند. ____________________________________

1. تلخیص از صفحات 35 و36 زنبور عسل نوشته مترلیگ- در بخش های فوق درباره زنبوران عسل و خواص خود عسل از کتابهای(اولین دانشگاه) و (آخرین پیامبر) و بعضی کتب دیگر استفاده شده است. 2. تفسیر نمونه

دکتر غذا شناس  معروف آمریکایی معتقد است تا جایی که امکان دارد از مصرف شکر سفید خود داری نموده و برای شیرین کردن غذا ها از عسل یا شیره میوه ها استفاده نمایید. چون مصرف بیشتر از اندازه  قندها باعث ایجاد اختناق در کبد و خستگی در لوزالمعده کرم خردگی دندان ها و خستگی مفرط و دیابت می شود. ولی کمی از آنها نیز باعث خستگی عمومی کاهش مقاومت فیزیکی کاهش توانایی فعالیت ها و افزایش احساس سرما و... می گردد.  بنابراین ما به قند نیاز نیاز داریم ولی باید مقدار منطقی و حتی الامکان از بهترین قندها( عسل ) استفاده نماییم.1

 

 درمان بیماریهای خون 

عسل تأثیر مثبتی بر میزان هموگلوبین خون دارد. در پرورشگاهها و خانه  و خانه های تندرستی سوئیس کودکان را به مدت 4 یا 5 هفته با عسل درمان می کنند. روزانه به کودکان 5 تا 12 ساله یک قاشق قهوه خو.ری تا یک قاشق سوپ خوری عسل داده می شود. مشخص شده است که میزان هموگلوبین خون این کودکان در هفته اول بالا رفته و به میزان 75 درصد تا 80 درصد افزایش یافته است. تأثیر عسل بر میزان هموگلوبین خون توسط 4 اسپانیایی و استرالیایی نیز ثابت شده است. دو پژوهشگر با افزودن عسل به جای قند در شیشه شیر کودکان پیش رس نتایج بسیار خوبی بدست آورده اند. در یک تحقیق هموگلوبین خون 30 پسر اتریشی اندازه گیری شده و طی 6 هفته هر روز دو قاشق سوپ خوری عسل به پسران داده شده است. نتایج نشان داده که پسرانی که عسل مصرف کرده بودند قد، وزن  ، و رشد آنها افزایش یافته است.2

 

 خواص دارویی عسل:

خواص دارویی اثبات شده عسل به شرح زیر می باشد.

1. خواص ضد باکتری و آنتی بیو تیک و همچنین خاصیت ضد التهابی عسل از نظر علمی اثبات شده است.

___________________________

1. فواید عسل2. خواص دارویی عسل

2. گلوکز و فروکتوز عسل سریعاً جذب شده و به انرژی تبدیل می شوند.

3. اعمال کبد را فعال کرده و در دفع سموم دودتوکسیشن از کبد موثر است.

4. حرکت و ترشحات روده را بهبود می بخشد.

5. عسل دارای یک اثر ملین بود و ترشح روده ها را تحریک می کند، فشار اسمزی  بالا وجود ترکیبات معطر و استیل کولین باعث بروز این اثرات می شود. 1

 

درمان بیماریهای قلبی:

ثابت شده است که عسل به علت داشتن گلوکززیاد سهل التجزیه و انرژی زا بوده است و تأثیرات بسیار زیادی بر عضلات قلب و انواع بیماریهای قلبی وارد می کند. عسل باعث تحریک و تقویت قلب شده رگها را گشاد کرده و جریان خون را درون شریانهای انشعابی افزایش می دهد همچنین وضع فشار مایعات بدن را بهبود بخشیده  فشار خون را تنظیم کرده و از سکته قلبی جلوگیری می نماید. بنا به گفته پروفسور گرلوب اگر بیماران  قلبی روزانه 40 الی 50 گرم عسل به مدت دو ماه مصرف نمایند بهبود می یابند بطوری که ترکیبات خونشان به حرکت طبیعی بازگشته و مقدار هموگلوبین خون آنها افزایش می یابد و ضربات قلب نیز متعادل می گردد. دکتر ج ن توماس در مقاله ای در نشریه لانست می گوید: عسل در موارد ضعف قلب تأثیر زیادی در بازگردان فعالیت قلب و زنده نگه داشتن بیماران دارد. قلب نوعی عضله مثل سایر  عضلات بوده و مصرف عسل می تواند انرژی مورد نیاز عضلات خسته را تأمین کند. شیمرت از عسل برای تقویت قلب پس از یک عمل جراحی سخت استفاده می کرد و آن را به 26 بیمار مبتلا به آنژین دویواترین10 میلی گرم در روز تزریق کرد  که در بهبود وضعیت کلی آنها بسیار موثر بود. متس 10 میلی گرم عسل را به مدت 12 روز هر 4 روز یکبار همراه saro phantion به بیماران  قلبی تزریق نمود و نتایج خوبی بدست آمد.

 

درمان دفع پروتئین کلیه با عسل
منتشرشده در 23-09-2019

مصرف عسل برای درمان بیماری های کلیوی و درمان دفع پروتئین کلیه با عسل باید تحت نظر پزشک باشد. بیمارانی که به دیابت مبتلا هستند باید بدانند که مصرف عسل برای آنان به اندازه مصرف معمولی مضر می‌باشد اما بهتر این است که مقدار مصرف مجاز قند خود را از طریق عسل تامین کنند و نه قند یا شکر.

ضمنا خواص عسل که برای بیماران کلیوی ذکر شد تنها مربوط به عسل طبیعی و خالص می‌باشد و نه عسل‌های صنعتی و تغذیه شده، در هنگام خرید عسل حتما دقت کنید که به شما عسل طبیعی تحویل بدهند.

مصرف عسل باعث افزایش ادرار و خرد شدن سنگ‌های مجاری ادرار و كلیوی می‌شود. عسل ضدعفونی‌كننده قوی است كه برای ضد عفونی كردن كلیه بسیار مفید است. عسل حاوی مقدار كمی پروتئین و تقریباً فاقد نمك است.

پروتئین و نمك دو ماده‌ای است كه نقش منفی را در عوارض كلیوی ایجاد می‌كند و به دلیل اینكه بیماری‌های كلیه متنوع است برای درمان با عسل به پزشك متخصص مراجعه كنند.

 

عسل، یک ضدعفونی کننده مطلوب برای مجاری ادرار می‌باشد و در صورت مصرف پیوسته به صورت محلول در آب، باعث افزایش ادرار و خُرد شدن سنگ‌های کلیه و مجاری ادرار می‌شود.

مصرف نمودن عسل به صورت محلول در جوشانده میوه نسترن (۲۰ گرم میوه نسترن در یک لیتر آب) و آب ترب سیاه (۳ استکان در روز) توصیه شده است.

محلول عسل با روغن زیتون و کمی آب لیمو برای دفع سنگ کلیه‌ها توصیه می‌شود.(روزانه ۳ بار یک قاشق غذاخوری از آن خورده شود).

روش طب سنتی برای درمان بیماری های کلیوی

خودداری از مصرف غذاهای مضر و ممنوع.

خودداری از مصرف نوشیدنی‌های مضر مانند چای و نوشابه‌های گازدار و نداشتن یبوست مزاج.

خودداری از مصرف فرآورده‌های حیوانی و غذاهای ممنوع.

حفظ آرامش و جلوگیری از ناراحتی، عصبانیت و حرص خوردن.

تا حد امکان، پرهیز نمودن از مصرف غذاهای پخته و حیوانی و رعایت رژیم گیاه‌خواری خام.

استفاده از سالاد مخصوص و نکتار میوه‌جات ( روزانه سه وعده وبه مدت یک ماه ).

نوشیدن روزانه ۶ لیوان آب چشمه ( نیم ساعت قبل و دو و نیم ساعت بعد از غذا ).

نوشیدن روزانه ۲ تا ۳ لیوان نکتار سیب و ۲ تا ۳ لیوان شربت عسل طبیعی و لیموترش تازه و یخ ( به مرور ).

نرمش و ورزش سبک روزانه.

 
جهت درمان بیماری، لازم است که رژیم فوق را برای مدت ۱۵ روز و در ۳ وعده غذایی رعایت نمایید و بعد از ۱۵ روز به پزشک مراجعه و آزمایش های لازم را انجام دهید.
توجه :‌ بیمارانی که به دیابت مبتلا می‌باشند،‌ از عسل یا سدر و آن هم به مقدار کم استفاده کنند(روزانه ۳ قاشق مرباخوری).

گاهی اوقات عفونت توسط کاتر به بیماران مبتلا به نارسایی کلیه که تحت درمان دیالیز قرار دارند، منتقل می‌شود. این عفونت‌ها با آنتی‌بیوتیک درمان می‌شود اما خواص عسل می‌تواند جایگزینی موثر در درمان باشد.

 در تحقیق جدید انجام شده مشخص شد استفاده از عسل در زخم‌های ناشی از کاتر در بیماران دیالیزی موثرتر از مصرف آنتی‌بیوتیک در جلوگیری از عفونت دیالیز صفاقی (دیالیز از طریق لوله در شکم) است.

 

محقق این تحقیق «دیوید جانسون» از دانشگاه کوئیزلند و بیمارستان پرنسس الکساندرا استرالیا اظهار کرد: برخی از بیماران از استعمال روزانه عسل بر زخم احساس خوشایندی ندارند. این زخم‌ها تهدیدکننده زندگی است و درمان آنتی‌بیوتیکی می‌شوند، اما آنتی‌بیوتیک در درمان برخی از عفونت‌ها موثر است و مصرف بیش از حد آن مقاومت میکروبی در برابر آنتی بیوتیک ایجاد می‌کند.

این تحقیق شامل بررسی ۳۷۱ بیمار دیالیز صفاقی تحت درمان در ۲۶ مرکز پزشکی در استرالیا و نیوزلند بود. این تیم تفاوت بین مصرف روزانه عسل و آنتی‌بیوتیک را بررسی کرد. زمان درمان با عسل ۱۶ماه و درمان با آنتی‌بیوتیک ۱۸ ماه بود.
«جانسون» در ادامه افزود: عسل مقاومت ضد باکتری ایجاد نمی‌کند و انتخابی مناسب در جلوگیری از عفونت‌های مربوط به دیالیز صفاقی است.
نتایج این تحقیق در نسخه آنلاین نشریه «The Lancet Infectious Diseases» منتشر شده است.

 

آرامش اعصاب با مصرف عسل طبیعی
منتشرشده در 23-09-2019

آرامش اعصاب با مصرف عسل طبیعی تغذیه نامناسب و قرارگرفتن در معرض مواد سمی، ضربه های شدید روحی، کمبود عزت نفس، اضطراب، تنهایی، عفونت وژنتیک از جمله عواملی هستند که در بروز بیماری‌های روحی و روانی نقش دارند. از قدیم الایام برای درمان بیماری‌های عصبی مصرف عسل طبیعی توصیه می‌شده است عسل می‌تواند نورون‌های مغزی را تغذیه کند. در طب امروزی مداوای بعضی از امراض عصبی مانند اضطراب، تشویش، بی‌خوابی و انقباضات تشنجی عضلات با مصرف عسل طبیعی مورد تایید برخی از پزشکان قرار گرفته است. یکی از خواص مهم عسل پخش شدن سریع در خون می‌باشد که با این خاصیت قندهای گلوکز و فرکتوز به سرعت به مغز که اصلی‌ترین مصرف‌کننده قند در بدن است رسیده و مانع از بروز ناهنجاری‌های عصبی می‌گردد. ازطرفی ویتامین D موجود در عسل، اعمال بین کلسیم و فسفر را تنظیم می‌کند و در نتیجه اعصاب کار خود را خوب انجام می‌دهند. امام رضا (ع) می‌فرماید: عسل را با زنجبیل پرورده بخورید تا حافظه قوی گردد. هر روز سه عدد زنجبیل را کوبیده و با عسل خالص میل نمایید فراموشی را برطرف و حافظه را قوی می‌سازد. مصرف عسل طبیعی به صورت روزانه به اندازه، به طبیعی بودن خواب کمک می‌کند زیرا باعث ترشح سروتونین در مغز می‌شود، سردرد را کاهش داده و حالت ناتوانی و عصبی را در افرادی که عدم تعادل عصبی دارند، کاهش می‌دهد. مرتبط با درمان اعصاب با عسل ابوعلی سینا مقدار کمی عسل را برای رفع بی‌خوابی تجویز می‌کند به عقیده وی خوردن زیاد آن ممکن است اثر معکوس روی دستگاه عصبی داشته باشد و آن را تحریک نماید. خوردن مغز گردو با عسل برای تقویت اعصاب بسیار مفید و موثر است. مخلوط عسل و آب‌گرم به صورت ناشتا برای تقویت حافظه و اعصاب بسیار مفید است. همچنین می‌توانید سبوس را خیسانده در آب با عسل مخلوط کنید دارویی عالی برای تقویت اعصاب است. برای تقویت حافظه ۱۰گرم کندر را خوب کوبیده و با عسل مخلوط کنید آن را صبح‌ها میل کنید، این‌کار برای کسانی که دچار فراموشی می‌شوند مفید است. افسردگی از نگاه طب سنتی ناشی از سردی مغز است، شبی یک لیوان عرق بهارنارنج با یک قاشق مرباخوری فرنجمشک را با کمی عسل میل کنید برای درمان افسردگی بسیار نافع است. همچنین مصرف عسل طبیعی همراه با شیر ملایم و یا مخلوط عسل و آب و آب‌لیموترش تازه باعث انرژی‌زایی سریع و آرامش اعصاب می‌شود. به عقیده ابوعلی سینا مصرف عسل طبیعی جواني را جاودان مي‌سازد و حافظه را نيرو بخشيده و گذشته را در خاطر زنده مي‌كند، انديشه را پاك، زبان را مي‌گشايد ودرد را ريشه‌كن مي‌كند. عسل در درمان ضعف اعصاب حضرت محمد (ص) فرمودند: خوردن عسل، استعمال بوی خوش، سوارکاری و نگاه کردن به سبزه نشاط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آور است. می‌دانیم که مردم مدت‌ها به طور معمول عسل را از نظر بهبود بخشی دستگاه عصبی مصرف می‌کردند. حتی مشاهدات بالینی هم ثابت کرده است که عسل برای اعصاب مفید می‌باشد. در مورد برخی بیماری‌های دستگاه عصبی مرکزی، می‌توان عسل غنی شده از ویتامین را توصیه کرد که حاوی اسیدگلوتامیک می‌باشد. طعمی ناخوشایند و تهوع‌آور دارد، ولی در صورتی‌که با عسل مخلوط شود اثر نامطلوب آن از بین خواهد رفت و اثر درمانی آن عسل نیز که با اسید مذکور مخلوط شده موثرتر و سودمندتر خواهد بود. عسل و حافظه دانشمندان آمریکایی به تازگی دست به آزمایش‌های جالبی زده‌اند، آن‌ها در یک نوبت به افراد مسن از نوشابه‌هایی که با گلوکز شیرین شده بود و در نوبت دیگر از نوشابه‌هایی که با ساخارین شیرین شده بود استفاده کردند. این محققان برای آزمایش حافظه این افراد یک سری تست‌های روانی درباره حافظه، به آن‌ها محول کردند و به وسیله این تست‌ها پارامترهای حافظه آن‌ها را اندازه‌گیری کردند. نتیجه این آزمایش‌ها معلوم کرد، هنگامی‌که افراد به جای نوشابه‌های ساخارینی از نوشابه‌های حاوی گلوکز استفاده می‌کنند، در انجام تست‌های حافظه موفق‌تر هستند. به خصوص در زمینه به خاطر سپردن لغات، موفقیت آن‌ها چشم‌گیرتر است. از طرفی ویتامین D موجود در عسل اعمال بین کلسیم و فسفر را تنظیم می‌کند و در نتیجه اعصاب کار خود را خوب انجام می‌دهد. اعصابی که با یون‌های کلسیم و فسفر هم‌بستگی دارند. امروزه معلوم شده است تمام نقاط آن‌ها نگهدارنده حافظه می‌باشند. از نظر علمی صمغ موجود در عسل نمی‌گذارد جدار عروق سفت شود و حالت الاستیسیته خود را از دست بدهد. و جدار عروق را نرم نگه می‌دارد و در نتیجه مواد غذایی بهتر به مغز و اعصاب می‌رسد و مطالب بهتر در حافظه می‌ماند و کمتر به دست فراموشی سپرده می‌شود. از سوی دیگر عسل دارای مقدار فراوانی گلوکز است.

عسل طبیعی در درمان بیماری‌ های کبدی
منتشرشده در 23-09-2019

عسل طبیعی در درمان انواع بیماری‌ها کاربرد مستقیم دارد و همچنین عسل طبیعی در درمان بیماری‌ های کبدی مخصوصا کبد چرب توانایی پاک‌سازی کبد به عنوان یکی از مهم‌ترین اعضای بدن را دارا می‌باشد. در این مقاله با چند نوشیدنی بسیار ساده با عسل آشنا می‌شوید که نقش پاک‌سازی کبد را انجام می‌دهند.

چه افرادی استعداد ابتلا به کبد چرب دارند؟

وجود چربی در کبد هر انسانی طبیعی است اما اگر کبدی دارای ۵ تا ۱۰ درصد چربی باشد کبد چرب نامیده می‌شود. کبد چرب یک موقعیت مخرب را در بدن ایجاد می‌کند و بدتر اینکه هیچ علامت هشدار دهنده‌ای در ابتلا ندارد.

در ایران حدود ۴۰ درصد مردم مبتلا به کبد چرب هستند که برخی آن‌ها هیچ اطلاعی از بیماری خود ندارند. افراد چاق و دچار اضافه وزن که کمترین میزان تحرک را دارند اصلی‌ترین گروه‌ها برای ابتلا به بیماری کبد چرب هستند. اما در کنار این گروه، گروه‌های دیگری هم وجود دارند که بیشترین آمادگی را برای ابتلا به این بیماری دارند.

از طرفی افراد بی تحرک و علاقه‌مند به غذاهای آماده و فست فودها نیز در گروه افراد مستعد ابتلا به کبد چرب هستند. بنابراین باید هوشیار باشند و با مشورت پزشک خود آزمایش‌های لازم در این زمینه را انجام دهند. به گفته برخی از متخصصان، مصرف بی رویه و بی‌قاعده ویتامین A نیز می‌تواند یک عامل محرک برای ابتلا به بیماری کبد چرب باشد، که در نهایت فرد را با خطر رسوب چربی در بافت‌های کبد و اختلال در عملکرد این عضو رو به رو کند.

برای حفظ عملکرد کبد خود، بنیاد آمریکایی کبد توصیه می‌کند رژیم غذایی متعادل که شامل میوه‌ها مانند لیمو و همچنین سبزیجات، غلات، گوشت بدون چربی، منابع غیر پروتئینی مانند لوبیا و روغن‌های سالم باشد. این بنیاد همچنین پیشنهاد می‌کند میزان مصرف قند و چربی و مصرف زیاد آب را محدود کنید.

عسل طبیعی در درمان بیماری‌ های کبدی مخصوصا کبد چرب

یکی از بهترین خواص عسل این است که دارای آنتی‌بیوتیک طبيعی است که با التهاب مبارزه می‌کند. این به لطف یک ترکیب شناخته شده به عنوان nhibin است، که دارای خواص ضدمیکروبی نیز هست.

عسل یک ماده سم‌زدای طبیعی است که بافت کبد شما را تقویت می‌کند و باعث بهبودی در افراد مبتلا به بیماری کبد چرب می‌شود. گلوکز در عسل به راحتی جذب می‌شود و بلافاصله به انرژی تبدیل می‌شود. به این ترتیب، کبد شما را بیش از حد به کار نمی‌گیرد و در تغییرات بیش از حد گلیکوژن نیاز ندارد.

خواص  آب‌لیمو و عسل طبیعی در درمان بیماری‌ های کبدی

مزایای عسل ارگانیک برای سلامت کبد:

عسل طبیعی غذایی سالم است. عسل غنی از گلوکز، مواد معدنی، آنتی‌‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌هاست و این یکی از گزینه‌های مناسب برای کبد شما می‌باشد.

مزایای عسل و لیمو شامل محافظت از بدن دربرابر رادیکال‌های سمی و مضر آزاد است که منجر بیمار‌ی‌هایی نظیر: یبوست، آکنه یا جوش یا بسیاری از مشکلات دیگر می‌شود. سبک زندگی امروز ما با مواد شیمیایی و کودهای موجود باعث ورود آلودگی و آسیب‌هایی در بدن را افزایش داده است.

آلودگی، عادات غذایی ناسالم و دیگر عوامل خارجی باعث انباشت سموم در بافت پوست، کبد و دستگاه تنفسی می‌شود. بنابراین نوشیدن لیمو و عسل با آب گرم به سم‌زدایی بدن کمک می‌کند. این باعث می‌شود تا تونیک موثر کبد کمک کند که عملکرد آن را با خنثی‌سازی رادیکال‌های مضر آزاد در بدن راحت‌تر مقابله نماید.

درمان کبد چرب با خواص آب‌لیمو و عسل

صبح بعداز بیدار شدن دهان خودرا با آب بشویید. اولین چیزی که میل می‌کنید نصف لیوان آب ولرم همراه با یک قاشق غذاخوری عسل و مقدار دلخواه آب‌لیمو (ترجیحا آب‌لیموی تازه) میل نمایید.

نکات مهم در پاک‌سازی کبد با عسل و آبلیمو

مهمترین نکات عسل و آب‌لیمو این نوشیدنی ساده این است که آب نباید جوش باشد چون باعث از بین رفتن خواص درمانی عسل خواهد شد (حداکثر ۵۰ درجه سانتی‌گراد) و همچنین ترجیحا آب‌لیموی تازه استفاده نمایید و اگر آب‌لیموی تازه در دسترس نیست از آب‌لیموی طبیعی استفاده نمایید. و تا جای ممکن از آب‌لیموی صنعتی پرهیز نمایید.

چگونه آب لیمو و عسل طبیعی در درمان بیماری های کبدی موثر است باعث پاک‌سازی کبد چرب می‌شود؟

کبد یکی از مهم‌ترین کارخانه‌های بدن است که نقش مستقیم در متابولیسم بدن را داراست و با توجه به سبک زندگی و محیط و موادغذایی مصرفی کاملا تاثیر می‌پذیرد. عسل و آب‌لیمو با آب‌گرم تاثیر پاک‌کننده‌ای بر روی کبد می‌گذارند و با پاک‌شدن کبد مستقیما رنگ چهره و زیبایی پوست بخصوص پوست صورت شما تاثیر می‌گذارد. برای تاثیر بیشتر سعی کنید به این برنامه پای‌بند باشید.

خواص عسل و آب‌لیمو

پاک‌سازی کبد.

تقویت سیستم ایمنی.

خون‌سازی.

معجون عالی برای درمان سرماخوردگی.

آخرین نکته عسل درمانی با آب‌لیمو اینکه اگر آب‌لیمو باعث دل ضعفه شما می‌شود می‌توانید عسل بیشتر و آب‌لیموی کمتری در این ترکیب استفاده نمایید.

 عسل و کبد

•    طب سنتی عسل را برای درمان بیماری‌های مختلف کبد توصیه می‌کند. زیرا قندهای فراوان عسل به صورت گلیکوژن در کبد ذخیره می‌شود. گلیکوژن، انرژی کبد را زیاد می‌کند تا بتواند حالت تعادل را به وجود آورده و مواد سمی و سموم میکروبی را از بین ببرد.

ترکیبی موثر از عسل طبیعی در درمان بیماری های کبدی

“سرکه‌انگبین” یکی از قدیمی‌ترین شربت‌های بسیار مفید و البته صد‌در‌صد ایرانی است که ترکیبات اصلی آن، سرکه انگور و عسل است که ترکیب آن‌ها شربتی شفابخش و گوار را تشکیل می‌دهد و از گذشته‌های دور، خواص متعدد آن مورد توجه اطبای سنتی بوده و همچنان امروزه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای بسیاری بیماری‌ها تجویز می‌شود.

برخی از فواید شربت “سرکه‌انگبین” در ادامه آمده است:

ـ کاهش‌دهنده چربی خون.

ـ بازکننده عروق و ضد انسداد.

ـ مفید برای کبد و بیماری‌های کبدی از جمله “کبد چرب”.

ـ تحلیل‌برنده سنگ کیسه صفرا.

ـ درمان نفخ معده.

ـ مفید در درمان مشکلات گوارشی.

ـ مفید برای رفع عطش در فصل گرم.

ـ مفید برای افراد صفراوی مزاج.

ـ مفید برای افراد سودایی مزاج.

ـ مفید برای افراد دموی مزاج.

ـ در صورت کم کردن مقدار سرکه مفید برای افراد بلغمی مزاج.

ـ کم‌ رنگ‌کننده و از بین برنده لکه‌های پوستی (از جمله بیماری ویتیلیگو Vitiligo یا پیسی).

ـ تصفیه‌کننده خون.

ـ انرژی‌زا.

ـ کمک به سوخت‌وساز بدن.

ـ تقویت‌کننده هوش و حافظه.

ـ روشن‌کننده رنگ پوست در افراد سوداوی مزاج.

دستور ساخت “سرگه‌انگبین”.

برای تهیه شربت “سرکه‌انگبین” نیاز به دو واحد عرق نعنا، دو واحد عسل و یک واحد سرکه انگور طبیعی داریم.

برای تهیه سرکه‌انگبین، دو واحد عرق نعنا و یک واحد سرکه انگور را مخلوط کرده و آن‌ها را داخل ظرف مسی بریزید و باهم بجوشانید. در ادامه کف روی آن‌را بگیرید و صبر کنید تا به یک چهارم برسد  سپس بگذارید تا کمی سرد شود و بعد از آن دو واحد عسل را به آن بیفزایید و هم بزنید تا بخوبی باهم حل شوند.

این شربت را در بطری‌های شیشه‌ای در یخچال نگهداری کنید و هر شب قبل از خواب میل کنید.